verze pro tisk

Poznejte seriózní půjčku podle charakteristik poskytovatele

2. leden 2018

Nebankovní půjčky byly stvořeny, aby pomohly ve chvíli, kdy vás trápí nelichotivá finanční situace. Je úplně jedno, jestli si musíte půjčit na zaplacení složenek, na jídlo nebo třeba na dovolenou. Vždy musíte být opatrní a ujistit se, že vám peníze půjčí seriózní firma. Pokud to neuděláte, tvrdě narazíte a budete jen čekat, kdy u vás zazvoní exekutor.

Díky novele je vše snadnější

Některé nebankovní společnosti lákaly důvěřivé klienty na „výhodnou“ nabídku v podobě půjčky s nízkým poplatkem. Jenže realita byla taková, že lidem výši poplatků zatajily a nastavily takové podmínky, které někdy nebylo možné splnit. Rapidně se proto zvyšoval počet lidí, kteří kvůli půjčce skončili u exekutora.

 

Naštěstí přišel zásah v podobě novely zákona (více o ní tady) o spotřebitelském úvěru, která se postarala o pročištění nebankovního sektoru. Novela totiž zpřísnila podmínky pro poskytovatele. Ti musí nově prokázat kapitál ve výši 20 000 000 Kč a musí být udělena licence od ČNB. O tu si do začátku března 2017 (což byl nejzazší možný termín), požádala jen velmi malá část firem. Z původních několika desítek tisíc eviduje ČNB pouze: 16 žádostí o akreditaci, 353 žádostí o samostatného zprostředkovatele a 108 žádostí o povolení k činnosti nebankovního poskytovatele. Zda má nebo nemá poskytovatel licenci je důležitým ukazatelem jeho poctivosti. Podívejte se do online registru na webu ČNB a zjistěte si, jak je na tom vámi vybraná společnost.

Figuruje na seznamu členů APNÚ

Kromě vlády ČR a ČNB se o zlepšení podmínek v nebankovním sektoru výrazně zasazuje APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Je to dobrovolné sdružení, které pracuje na tom, aby si lidé půjčovali výhodně od poctivých firem. Všichni její členové musí dodržovat zvláštní etický kodex, kterým se mimo jiné zavazují k tomu, že u nabídky rychlé půjčky nebudou používat klamavou reklamu.

 

Jedním ze zakládajících členů je Via SMS s.r.o. Její půjčka online nabízí až 8000 Kč na 30 dní zcela zdarma. Seznam členů APNÚ najdete na oficiálním webu asociace.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3.33 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Hledáte půjčku? Využijte srovnávač

Hledáte půjčku? Využijte srovnávač

Uvažujete o investici, na kterou vám nestačí peníze z běžného rozpočtu? Půjčete si. Nebojte se, že půjčka bude velkým zásahem do vašeho finančního plánování. Jestliže si úvěr uvážlivě vyberete, neohrozí vaši existenci. Pokud si nevíte rady, podle jakých kritérií úvěr vybírat, vyzkoušejte online srov…

Nebankovní půjčky, které lze získat i v hotovosti

Nebankovní půjčky, které lze získat i v hotovosti

U velké většiny půjček je standardem, že se jejich výplata realizuje prostřednictvím bezhotovostního bankovního převodu. Ne každému ale tento způsob vyhovuje a ne vždy je tato forma nejrychlejší. V tomto článku se podrobněji podíváme na hotovostní půjčky a představíme si několik společností, které t…

SMS půjčka: Půjčka do výplaty

SMS půjčka: Půjčka do výplaty

Pokud potřebujete peníze na překlenutí krátké doby do výplaty, například z důvodů nečekaných výdajů, je SMS půjčka tou správnou volbou. Kolik si můžete půjčit a za jakých podmínek?

Zástava: Rychlá půjčka s ručením

Zástava: Rychlá půjčka s ručením

Potřebujete rychle peníze, ale nevíte, kde si půjčit? (Ne)bankovní společnosti mají zdlouhavý proces? Potřebujete peníze nyní a bez rizika? Vyzkoušejte zastavárnu, jediný způsob, jak si bezrizikově půjčit.