verze pro tisk

Konsolidace půjček: Pro koho je konsolidace vhodná?

22. duben 2013

Konsolidace je často označována jako jediný rozumný způsob v případě více půjček/úvěrů. Ovšem do jaké míry je konsolidace reklamním tahem a v jakém případě se skutečně vyplatí? Víme, pro koho je konsolidace vhodná.

Co je konsolidace?

Konsolidace je sjednocení několika půjček/úvěrů. Do vámi vybrané společnosti přijdete se všemi závazky, společnost je za vás převezme a budete splácet pouze vybrané společnosti, která má zpravidla nižší měsíční závazek.

Kdy je konsolidace vhodná?

Máte-li několik závazků a již nestačíte splácet, dokonce uvažujete nad další půjčkou, je pro vás konsolidace dobrou volbou. Omezují-li vás vaše závazkyzákladních lidských potřebách, je potřeba situaci řešit. Další půjčka nic nevyřeší.

K čemu je konsolidace?

Konsolidace slouží především ke snížení měsíční úložky. Pokud například platíte měsíčně 5 500 Kč, dostat se můžete až na 2 100 Kč měsíčně. Ušetřených 3 400 Kč byste měli šetřit na nečekané výdaje. Ovšem je samozřejmostí, že se celková doba splácení prodlouží.

Je konsolidace výhodná?

Konsolidace sice sníží měsíční splátku, ale ve většině případů zvýší celkovou částku, kterou zaplatíte (přeplatíte). Ovšem nižší měsíční splátka může být často prioritou.

Konsolidaci ovlivňují i sankce za předčasné splacení a případně další smluvní podmínky. Pokud je výše splátek již neúnosná, vyzkoušejte konsolidaci.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

SMS půjčka: Půjčka do výplaty

SMS půjčka: Půjčka do výplaty

Pokud potřebujete peníze na překlenutí krátké doby do výplaty, například z důvodů nečekaných výdajů, je SMS půjčka tou správnou volbou. Kolik si můžete půjčit a za jakých podmínek?

Nebankovní půjčky, které lze získat i v hotovosti

Nebankovní půjčky, které lze získat i v hotovosti

U velké většiny půjček je standardem, že se jejich výplata realizuje prostřednictvím bezhotovostního bankovního převodu. Ne každému ale tento způsob vyhovuje a ne vždy je tato forma nejrychlejší. V tomto článku se podrobněji podíváme na hotovostní půjčky a představíme si několik společností, které t…

Půjčky před výplatou lze využít k nižším neodkladným investicím

Půjčky před výplatou lze využít k nižším neodkladným investicím

Možná to znáte i vy. Do výplaty vám zbývá ještě několik dnů a vy už nemůžete vyjít, případně potřebujete neodkladně uhradit platbu za určitý produkt nebo službu. Jedná se zajisté o velice nepříjemnou situaci, která však může mít překvapivě lehké východisko.

Havarijní pojištění: Pro jaké automobily se vyplatí?

Havarijní pojištění: Pro jaké automobily se vyplatí?

Havarijní pojištění je především u nových automobilů samozřejmostí. Ovšem vyplatí se i pro starší automobily? Pokud ano, tak v jakých případech? Známe odpovědi.