verze pro tisk

Jak vyřešit nečekané výdaje?

28. červen 2016

Rozbitá pračka, auto, plynový kotel - to vše jsou nečekané výdaje, které mohou postihnout každého. Jste na ně připraveni? Jak jsou na tom s finanční rezervou Češi obecně? Čtěte v našem článku, jak na tyto nemilé události vyzrajete.

 

Co ukázal průzkum

Minulý rok proběhl průzkum, který se snažil odpovědět na otázku, jak jsou na tom Češi s finanční rezervou. Výsledky ukazují, kolik procent lidí dokáže našetřit určitou částku:

 

  • 13 % lidí má naspořeno nad 50 tisíc korun.

  • Přibližně 13 % disponuje rezervou nad 100 tisíc korun.

  • Okolo 30 % lidí může uvolnit částku 20 tisíc korun.

 

Průzkumu se zúčastnilo 500 lidí a potvrdil některé další údaje. Například to, že na naspořenou částku má vliv vaše vzdělání a lokalita, kde bydlíte. Z toho vyplývá, že pokud žijete v Praze a máte vysokoškolské vzdělání, neměl by pro vás být problém spořit.

 

Začněte šetřit teď

Jedním z možných způsobů, jak na nečekané výdaje vyzrát, je začít odkládat například 1 000 Kč měsíčně. Za chvíli vám vznikne finanční rezerva a život bude zase o trochu bezstarostnější. Udělejte první krok ještě dnes. Jak? Zaznamenejte si veškeré příjmy a výdaje. Vytvořte si přehled o vašich penězích a pozorujte, kde vám zbytečně unikají. Dá se najít levnější kadeřnice? Obejdete se tento týden bez večeře v restauraci? Teď vás čeká krok číslo dvě. Definujte si, na co přesně spoříte - na studijní pobyt v Austrálii, na větší byt, anebo na nečekané výdaje?

 

Využijte půjčku

Ale co dělat, když už nezbývá čas? Peníze prostě potřebujete okamžitě. Nezbyde vám nic jiného, než si vzít půjčku ihned. Máte spoustu možností, ale vybírejte opatrně. Česká republika je ráj lichvářů a podvodných poskytovatelů půjček. Využijte online srovnávače, které evidují pouze prověřené bankovní i nebankovní subjekty. Nikomu nenaletíte. Půjčku si můžete zvolit účelovou s nižší úrokovou sazbu nebo bezúčelovou - u té přeplatíte o trochu více.

 

Záleží na vás, zda si budete šetřit, anebo využijete některou z půjček. Rozhodně si ale neberte první, kterou potkáte. Porovnejte více nabídek a vyberte si tu nejlepší.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Konsolidace půjček: Pro koho je konsolidace vhodná?

Konsolidace půjček: Pro koho je konsolidace vhodná?

Konsolidace je často označována jako jediný rozumný způsob v případě více půjček/úvěrů. Ovšem do jaké míry je konsolidace reklamním tahem a v jakém případě se skutečně vyplatí? Víme, pro koho je konsolidace vhodná.

SMS půjčka: Půjčka do výplaty

SMS půjčka: Půjčka do výplaty

Pokud potřebujete peníze na překlenutí krátké doby do výplaty, například z důvodů nečekaných výdajů, je SMS půjčka tou správnou volbou. Kolik si můžete půjčit a za jakých podmínek?

Ceny pohonných hmot: Čerpejte levně

Ceny pohonných hmot: Čerpejte levně

Ceny pohonných hmot v současné době poklesly. Na letní prázdniny ovšem můžeme očekávat další růst a to až na hranici 40 Kč za litr. Jak se na to připravit a udržet výdaje za pohonné hmoty na současných cenách? Je to možné.