verze pro tisk

Úrazové pojištění: Nutnost každého podnikatele

5. květen 2013

Úrazové pojištění by mělo patřit do základního zajištění nejen podnikatelů. Nenechte se oklamat finančními poradci a pojistěte se na to, co skutečně potřebujete. Nespoléhejte se, že vše půjde dle vašeho plánu.

Vaše plány vám může překazit i malý úraz. Obzvláště na začátku je potřeba k plnění závazků počítat každou stokorunu. Abyste se nedostali do finančních problémů, zajistěte se a mějte klidné spaní.

Na co se pojistit

Zajistit byste se měli i na nepříjemnou budoucnost. Tedy na trvalé následky, případně smrt. Zranění s trvalými následky může potkat každého a to například při cestě v autě. I nejhorší scénář, smrt, je nutné pokrýt. Přemýšleli jste, co by se dělo s vaší rodinou?

Denní odškodné: Nejužitnější pojištění

Pojištění, které ocení každý – denní odškodné. Ať jste podnikatel nebo zaměstnanec, využijete ho. Za každý den získáte vámi zvolené bolestné. Pojišťovny se pouze chrání dnem, od kterého bolestné dostanete zpětně. Generali například od 8. dne, Uniqua od 10. dne a další. Mimo dne, od něhož dosáhnete na plnění, rozhoduje i cena.

Příklad: Máte uzavřené pojištění na denní odškodné 400 Kč/den od 10. dne zpětně. Špatně si stoupnete a uděláte si slabý výron kotníku. Zajdete si za lékařem, ten vám naordinuje 14 dní klidu a rehabilitace 20 dní. Celkem tedy 34 dní. Z pojištění obdržíte 13 600 Kč a to pouze na lékařskou zprávu. I přes zranění můžete docházet do práce. Pojištění vám bude hrazené na základě lékařské zprávy (úrazu delším 10 dnů).

Cena pojistného

Pokud vás zaujalo pouze denní odškodné. Výše zmíněných 400 Kč/den by vás ve 35 letech vyšlo zhruba na 250 Kč za měsíc. Do pojištění doporučujeme zahrnout i trvalé následky, případně pojištění smrti.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Havarijní pojištění: Pro jaké automobily se vyplatí?

Havarijní pojištění: Pro jaké automobily se vyplatí?

Havarijní pojištění je především u nových automobilů samozřejmostí. Ovšem vyplatí se i pro starší automobily? Pokud ano, tak v jakých případech? Známe odpovědi.

Pojištění domácnosti a elektroniky: Známe cenu i využití

Pojištění domácnosti a elektroniky: Známe cenu i využití

Pojištění domácností a nově i elektroniky je v České republice velmi oblíbené. Nutno objektivně říci, že se jedná o velmi rozumné pojištění, které vás chrání před velkými nepříjemnostmi. Ovšem víte, kolik za takové pojištění zaplatíte?

Pojistěte se na stáří: Penzijní nebo investiční připojištění?

Pojistěte se na stáří: Penzijní nebo investiční připojištění?

Začít spořit na stáří je vhodné co nejdříve. Ovšem kam spořit a u jaké společnosti? Máte nějaké jistoty? Je výhodnější penzijní pojištění se státním příspěvkem nebo kapitálové pojištění? Na tyto otázky známe odpověď.

Index

Index