verze pro tisk

Pojištění domácnosti a elektroniky: Známe cenu i využití

26. květen 2013

Pojištění domácností a nově i elektroniky je v České republice velmi oblíbené. Nutno objektivně říci, že se jedná o velmi rozumné pojištění, které vás chrání před velkými nepříjemnostmi. Ovšem víte, kolik za takové pojištění zaplatíte?

Pojištění domácnosti a elektroniky jsme záměrně shrnuli do jednoho článku, protože se zde domácnosti často a zcela zbytečně dvakrát pojišťují na jednu věc. V pojištění domácnosti naleznete (ve většině případů) i pojištění vybavení – elektroniky. Pokud vám v prodejně budou chtít pojistit vaši novou televizi a máte pojištění domácnosti s pojištěním vybavení, je to pro vás zbytečné.

Pojištění domácností

Zde záleží na celkové ceně pojistného objektu a na lokalitě. Pojištění domácnosti je vhodné zařadit do celkového pojištění nemovitosti. Pokud je cena vaší nemovitosti 1 milion, dostanete se zhruba na 1 200 Kč ročně. U 2 milionů je to 2 500 Kč.

Pojištění elektroniky

Záleží na ceně elektroniky. Vzhledem k rychlému vývoji lze většinu elektroniky pojistit pouze ihned při koupi, případně do 14 dnů od prodeje. Pojištění je možné nejčastěji na 2 roky. Počítat je nutné i se spoluúčastí 10 – 20 procent (vyšší sazba se používá, pokud poškození způsobil majitel, nižší při krádeži…).

Například zboží do 10 000 Kč pojistíte za 990 Kč na dva roky. Elektronika do 20 000 Kč se nechá na dva roky pojistit za 2 190 Kč. Pojištění na 35 000 Kč vás vyjde na 3 790 Kč na dva roky a 50 000 Kč na 4 790 Kč na dva roky.

Pojištění elektroniky se vztahuje na vloupání, krádež, loupež, vandalismus, neopatrné zacházení, přepětí v síti, požár a živelnou událost.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Jan Fürst

čtvrtek, 27. březen 2014
02:58

Mám pojištění na elekroniku.Rozbila se mi televize 7.let stará a stála 12700 Kč.Dostal jsem jenom 2300 Kč Je to správně ?


posted by: Jan Fürst [Odpovědět]

Čtěte také...

Havarijní pojištění: Pro jaké automobily se vyplatí?

Havarijní pojištění: Pro jaké automobily se vyplatí?

Havarijní pojištění je především u nových automobilů samozřejmostí. Ovšem vyplatí se i pro starší automobily? Pokud ano, tak v jakých případech? Známe odpovědi.

Firmám se dnes stále více vyplácí virtuální sídlo. Známe důvody

Firmám se dnes stále více vyplácí virtuální sídlo. Známe důvody

Jakmile má firma sídlo na dobré adrese, dostává se téměř okamžitě do výhodnější situace oproti konkurenčním společnostem, jež sídlí někde na periferii města či dokonce v nějaké zapadlé vesničce. Přitom se nemusí jednat o skutečné, ale takzvané virtuální sídlo.

Úrazové pojištění: Nutnost každého podnikatele

Úrazové pojištění: Nutnost každého podnikatele

Úrazové pojištění by mělo patřit do základního zajištění nejen podnikatelů. Nenechte se oklamat finančními poradci a pojistěte se na to, co skutečně potřebujete. Nespoléhejte se, že vše půjde dle vašeho plánu.

Pojistěte se na stáří: Penzijní nebo investiční připojištění?

Pojistěte se na stáří: Penzijní nebo investiční připojištění?

Začít spořit na stáří je vhodné co nejdříve. Ovšem kam spořit a u jaké společnosti? Máte nějaké jistoty? Je výhodnější penzijní pojištění se státním příspěvkem nebo kapitálové pojištění? Na tyto otázky známe odpověď.