verze pro tisk

Havarijní pojištění: Pro jaké automobily se vyplatí?

25. duben 2013

Havarijní pojištění je především u nových automobilů samozřejmostí. Ovšem vyplatí se i pro starší automobily? Pokud ano, tak v jakých případech? Známe odpovědi.

Havarijní pojištění je obvyklé u nových automobilů. Záleží na konkrétních podmínkách. Havarijní pojištění nemusí sloužit pouze k vašemu zajištění pro zaviněné nehody, ale i k opravě po střetu se zvěří, odcizení automobilu, poškození živlem nebo po vandalismu.

Povinné havarijní pojištění

Pokud automobil splácíte, typicky na leasing, je havarijní pojištění již v ceně a je nutností. Bez něj to prostě nejde. Havarijní pojištění může být v podmínkách půjčky na automobil.

Ovšem havarijní pojištění má rozhodně svůj význam, především u nových automobilů se vyplatí. Nezapomínejte na to, že vám automobil může být odcizen a nový automobil je velkým lákadlem pro zloděje.

Pro koho je havarijní pojištění vhodné

Jak již bylo zmíněno, především pro majitele nových vozů nebo do stáří sedmi let. Ovšem může se jednat i o další. Zvážit havarijní pojištění by měli všichni, kteří automobil parkují na veřejných prostranstvích, případně je pro ně automobil nutností pro každodenní život/práci. Odcizení nebo poškození automobilu by mohlo mít vážné důsledky, havarijní pojištění to za vás vyřeší.

Od sedmi let stáří doporučujeme začít šetřit na nový vůz a havarijní pojištění omezit a tím i zlevnit a to třeba na srážku se zvěří, odcizení, zavinění nehody nebo na živel.

S havarijním pojištění se o svůj vůz nemusíte strachovat.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pojištění domácnosti a elektroniky: Známe cenu i využití

Pojištění domácnosti a elektroniky: Známe cenu i využití

Pojištění domácností a nově i elektroniky je v České republice velmi oblíbené. Nutno objektivně říci, že se jedná o velmi rozumné pojištění, které vás chrání před velkými nepříjemnostmi. Ovšem víte, kolik za takové pojištění zaplatíte?

Úrazové pojištění: Nutnost každého podnikatele

Úrazové pojištění: Nutnost každého podnikatele

Úrazové pojištění by mělo patřit do základního zajištění nejen podnikatelů. Nenechte se oklamat finančními poradci a pojistěte se na to, co skutečně potřebujete. Nespoléhejte se, že vše půjde dle vašeho plánu.

Vyplatí se investice do stříbra: Co od stříbra očekávat

Vyplatí se investice do stříbra: Co od stříbra očekávat

Investic do zlata, akcií, stříbra, fondů, ropy a mnohých dalších je na seriózních i méně seriózních webech plno. Ovšem kde je pravda, je investice do stříbra skutečně výhodná?

Pojistěte se na stáří: Penzijní nebo investiční připojištění?

Pojistěte se na stáří: Penzijní nebo investiční připojištění?

Začít spořit na stáří je vhodné co nejdříve. Ovšem kam spořit a u jaké společnosti? Máte nějaké jistoty? Je výhodnější penzijní pojištění se státním příspěvkem nebo kapitálové pojištění? Na tyto otázky známe odpověď.