verze pro tisk

Zaměstnanec nebo podnikatel: Kdy nechat práce a začít podnikat?

9. květen 2013

Začít podnikat nebo zůstat v práci? S dobrým podnikatelským plánem je to těžká otázka. I když vám podnikání může přinést větší požitek i zisk, nemusí nutně znamenat dobrou volbu. Kdy uvažovat o podnikání na plný úvazek?

Zaměstnanec vs. Podnikatel

Jako zaměstnanec máte stanovenou pracovní dobu, případně aspoň pevně vyčleněné dny, kdy máte volno. Máte menší starosti a jistý plat. Navíc máte dovolenou. Jedinou hrozbou může být výpověď.

Podnikatelé první rok, dva a v mnoha případech i tři nemají na dovolenou čas. Volno by totiž ovlivnilo jejich business a to, co několik měsíců budovali, by bylo během týdne až čtrnácti dnů volna pryč. Navíc jako podnikatel máte velmi malé jistoty a to především v začátku. Nejistý výdělek, investice… Podle průzkumu je také dokázáno, že více než polovina podnikatelů má méně volna než průměrný zaměstnanec.

Kdy začít podnikat?

Podnikání téměř vždy vyžaduje počáteční kapitál. Začít podnikat s vysokým úvěrem a tedy i splátkami není tím nejlepším výhledem. Z těchto důvodů je vhodné již v zaměstnání maximálně šetřit. Podnikání můžete rozjet již při zaměstnání v menší míře a financovat z úspor a částečně ze zaměstnání. Následně si můžete „krýt záda.“ Pokud by nastal v zaměstnání jakýkoliv problém, můžete se přesunout do podnikání. Případně pokud se vám podnikání rozjede, můžete dát výpověď a věnovat se mu na plný úvazek.

Finance jsou v podnikání velkým problémem. Pokud chcete snazší začátek, šetřete si na podnikání co nejdříve a případného zaměstnaní zanechte až s finanční rezervou.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pojistěte se na stáří: Penzijní nebo investiční připojištění?

Pojistěte se na stáří: Penzijní nebo investiční připojištění?

Začít spořit na stáří je vhodné co nejdříve. Ovšem kam spořit a u jaké společnosti? Máte nějaké jistoty? Je výhodnější penzijní pojištění se státním příspěvkem nebo kapitálové pojištění? Na tyto otázky známe odpověď.

Úrazové pojištění: Nutnost každého podnikatele

Úrazové pojištění: Nutnost každého podnikatele

Úrazové pojištění by mělo patřit do základního zajištění nejen podnikatelů. Nenechte se oklamat finančními poradci a pojistěte se na to, co skutečně potřebujete. Nespoléhejte se, že vše půjde dle vašeho plánu.

Rychlá cesta k podnikání vede přes hotovou společnost

Rychlá cesta k podnikání vede přes hotovou společnost

Nejlepší řešení pro začínající podnikatelé, spočívá v pořízení hotové společnosti. Proč je tomu tak se pokusíme vysvětlit v následujících řádcích. Každý kdo chce s podnikáním začít, musí vyřídit mnoho věcí, které s podnikáním souvisí. Je tedy nutné oběhat úřady, vyplnit mnoho formulářů a hlavně na n…

Virtuální sídlo poskytne svobodu i diskrétnost

Virtuální sídlo poskytne svobodu i diskrétnost

Virtuální kancelář, chcete-li sídlo, je služba vhodná nejen pro začátečníky. Čím dál častěji této možnosti využívají i zkušení podnikatelé. Pronajímatel virtuálního sídla poskytuje svým klientům adresu za účelem zápisu do obchodního rejstříku.