verze pro tisk

Pět důvodů, proč si registrovat ochrannou známku

25. leden 2016

Jako podnikatelé byste měli co nejlépe chránit své produkty, služby, ale třeba i logo společnosti tak, aby vás o to nepřipravil někdo jiný. Existuje minimálně 5 hlavních důvodů, proč si zajistit ochrannou známku.

1. Odlišíte se od konkurence

Registrace ochranné známky vám zajistí, že logo, produkt či službu zákazníci v budoucnu snadno odliší od konkurence. V některých případech je takovéto rozlišení velmi podstatné.

2. Ochrana značky a loga

Tím, že si necháte zřídit ochrannou známku u patentového úřadu, zajistíte si patřičnou ochranu vašeho produktu, značky nebo loga. Nestane se tak, že by vám logo, které jste pracně několik let budovali a zákazníci jej už znají, používal bez jakýchkoliv sankcí jiný podnikatelský subjekt.

3. Nízká cena, značný prospěch

Cena registrace ochranné známky není nijak vysoká. Těch pár tisíc investovaných korun se může v budoucnu hodně vyplatit. Ono ztratit třeba výsadní právo na používání loga může být v konečném důsledku finančně mnohem nákladnější nežli jeho registrace ochranné známky.

4. Snadné vyřízení

Určitě vás potěší, že přihláška ochranné známky a její vyřízení se dají provést velmi jednoduše. A to díky službě, kterou nabízí Patentoid.cz. Vyřídí za vás veškerou administrativu. Nemusíte se tak vůbec o nic starat. Stačí zadat poptávku, předat všechny potřebné dokumenty a máte po starostech. V brzké době se už můžete těšit na to, že váš produkt, služby, logo či třeba text budou náležitě ochráněny.

5. Platí na dlouhou dobu

Jakmile si jednou ochrannou známku úspěšně vyřídíte, máte na dlouhá léta vystaráno. Registrace ochranné známky je platná 10 let.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Proč kupovat zlaté mince a jak je poznat?

Proč kupovat zlaté mince a jak je poznat?

V nabídce obchodů, které se specializují na prodej drahých kovů, najdete krom jiného také zlaté mince. Aby mohly být označeny za investiční zlato, musí splňovat určitá zákonná kritéria. Zlaté mince je každopádně užitečné nakupovat, a to hned z několika důvodů.

Investice do zlata: Bezpečný a jistý výnos

Investice do zlata: Bezpečný a jistý výnos

Najít na trhu investiční příležitost, která by pokryla inflaci a nabídla neomezený potenciál s historicky doručitelnou jistotu je téměř nemožné. Spolehněte se sami na sebe a investujte do zlaté budoucnosti.

Investiční zlato: Příležitost k nákupu přetrvává

Investiční zlato: Příležitost k nákupu přetrvává

O výhodné ceně zlata jsme vás již informovali. Pokud jste zlato nestihli koupit, nezoufejte, příležitost, respektive nízká cena přetrvává. Investujte do zlata po propadu ceny.

Investice do automobilu: Jak koupit osobní automobil výhodně?

Investice do automobilu: Jak koupit osobní automobil výhodně?

Jakýkoliv hmotný i nehmotný nákup můžeme považovat za investici. Po zajištění bydlení řeší české domácnosti nejčastěji investici do dopravy – automobilu. Kde se dělají největší chyby a jak ušetřit desetitisíce?