verze pro tisk

Grafický editor pro pokročilé: Když už Skitch nestačí

28. květen 2013

S editorem Skitch jsme vás již seznámili. Pokud jste si ho zdarma stáhli, určitě jste rychle zjistili, že je skutečně velmi intuitivní a jednoduchý. Ovšem co když chcete více a nabídka editorů zdarma nestačí? Přinášíme vám přehled dalších možností.

I v případě, že budete vlastnit pokročilejší grafický program, Skitch doporučuji nechat. Osobně ho využívám na jednoduché úpravy. Jak již bylo zmíněno, je jednoduchý a plně funkční. To, co ve Skitch děláte pár vteřin, vám v pokročilejším programu zabere více času.

Zoner Photo Studio

Češi jsou ve světě softwaru známí prakticky jen kvůli dvěma programům. Absolutním bestsellerem je Mafia. Ovšem neumíme vytvořit jen skvělou hru, ale i program pro úpravu grafiky – Zoner Photo Studio.

Pro domácí použití, případně pro méně časté používání plně dostačuje. Zvládá i pokročilejší úpravy a pokud se nechcete v tomto oboru živit, bude vám dostačovat. I když osobně si dovedu představit, že v něm pracují i profesionální fotografové (ovšem v takovém případě bude Zoner jen jeden z mnoha a nebude se jednat o primární program). Ovládání Zoneru je snadné a po chvíli cviku ho dostane do ruky.

Za cenu 749 Kč za verzi Home a 1 499 Kč za verzi Pro rozhodně dobrá volba. Verzi Pro doporučuji pro každého, kdo chce upravovat kvalitu fotek a dát prostor i tvůrčí činnosti (navíc podporuje RAW).

Photoshop

Jedná se již o profesionální program. Nic lepšího ani nehledejte. Ovšem pro začátečníky je složitý. Záchranou mohou být video tutoriály. Pokud to s grafickou úpravou nemyslíte vážně, s Photoshopem se ani neučte, na většinu úprav bohatě postačí Zoner.

Cena Phoshopu je 18 000 Kč.

Osobně si myslím, že Zoner Photo Studio je pro většinu veřejnosti, i pro příležitostné fotografy (OSVČ) dostačující. I když na kvality Photoshopu a mnoho funkcí samozřejmě nemá. U Zoneru bych rozhodně investoval do verze Pro.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Grafická úprava fotek: Jak upravit obrázky snadno a rychle?

Grafická úprava fotek: Jak upravit obrázky snadno a rychle?

Upravit obrázek, vytvořit jednoduchý návod, retušovat či udělat výřez. Všechny tyto funkce potřebuje čas od času každý. Víme, jak snadno upravovat grafickou stránku vašich výtvorů a to bez nutnosti velkých investic či předchozích znalostí.

Jak na efektivní monitoring firem? FIRMO.CZ je těžký kalibr!

Jak na efektivní monitoring firem? FIRMO.CZ je těžký kalibr!

Hledáte způsob, jak v podnikání předejít existenčním problémům? V tom případě si „posviťte“ na své stávající i budoucí dodavatele, klienty a obchodní partnery. Protože je to právě spolupráce s nespolehlivými subjekty, která může váš byznys poslat ke dnu. Ne nadarmo se říká „důvěřuj, ale prověřuj“ - …

Hledáte půjčku? Využijte srovnávač

Hledáte půjčku? Využijte srovnávač

Uvažujete o investici, na kterou vám nestačí peníze z běžného rozpočtu? Půjčete si. Nebojte se, že půjčka bude velkým zásahem do vašeho finančního plánování. Jestliže si úvěr uvážlivě vyberete, neohrozí vaši existenci. Pokud si nevíte rady, podle jakých kritérií úvěr vybírat, vyzkoušejte online srov…

Eshopy: Nejoblíbenější způsoby doručení

Eshopy: Nejoblíbenější způsoby doručení

Podnikání v oblasti eshopů vyžaduje závislost na zasilatelských společnostech. Který způsob odběru zboží je v současné době nejvíce oblíbený? Stále vede finančně náročná dobírka či ji nahrazují moderní způsoby?