verze pro tisk

Eshopy: Nejoblíbenější způsoby doručení

19. duben 2013

Podnikání v oblasti eshopů vyžaduje závislost na zasilatelských společnostech. Který způsob odběru zboží je v současné době nejvíce oblíbený? Stále vede finančně náročná dobírka či ji nahrazují moderní způsoby?

Dobírka

Ve velkém průzkumu před rokem i dvěma jednoznačně dominovala dobírka. Ovšem dobírka je finančně náročná a ve skutečnosti nevýhodná pro obě strany. Prodávající riskuje nevyzvednutí zboží a platí drahou dobírku. Do určité míry se tím i připravuje o část zisku, ceny musí přizpůsobit právě drahé dobírce.

I pro zákazníka je dobírka nevýhodná, protože je drahá. Důvody oblíbenosti jsou hned dva. Zákazník má jistotu, že mu zboží přijde a o své peníze nepřijde. Z hlediska psychiky je důvěryhodnější platit při převzetí zboží než „bez jistoty“ předem. Druhý důvodem je nevyužívání internetového bankovnictví, případně strach z platby kartou (zneužití).

Platba předem a kartou

Platba předem a kartou se v současné době dostává do popředí. Platba kartou probíhá okamžitě, nemusíte ani čekat, než se peníze převedou. Navíc tímto způsobem šetříte desítky korun.

Osobní odběr

Stejně jako platbě předem a kartou i počet osobních odběrů roste. I když se jedná o eshopy, zákazníci se čím dál častěji koukají na sídlo a žádají osobní odběr. Jedním z důvodů může být rychlost nebo drahé služby přepravců.

Co je nejoblíbenější?

Dobírka oslabila a dnes ji nenajdeme ani v 50 % případů. I když celkově stále vede, osobní odběr, platba kartou a osobní odběr dohromady se již přes dobírku dostaly. Pro podnikatele rozhodně dobrá zpráva.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pojistěte se na stáří: Penzijní nebo investiční připojištění?

Pojistěte se na stáří: Penzijní nebo investiční připojištění?

Začít spořit na stáří je vhodné co nejdříve. Ovšem kam spořit a u jaké společnosti? Máte nějaké jistoty? Je výhodnější penzijní pojištění se státním příspěvkem nebo kapitálové pojištění? Na tyto otázky známe odpověď.