verze pro tisk

Vyplatí se investice do stříbra: Co od stříbra očekávat

29. duben 2013

Investic do zlata, akcií, stříbra, fondů, ropy a mnohých dalších je na seriózních i méně seriózních webech plno. Ovšem kde je pravda, je investice do stříbra skutečně výhodná?

Rozhodně nelze říci, že je stříbro lepší nebo horší než například zmíněné zlato, ropa, akcie, fondy... Záleží pouze na úhlu pohledu. Stříbro je vhodné především jako dlouhodobá investice. Peníze uložené do stříbra můžete považovat za velmi bezpečné, věřit jim můžete dokonce více než finančním prostředkůmbance. Zároveň dáváte i prostor k růstu.

Cena stříbra

Cena stříbra úzce korelujecenou zlata. To znamená, že pokud roste cena stříbra, roste i cena zlata a opačně. Výhodou stříbra je nižší cena v poměru za unci. Zatímco zlata nakoupíte pár (desítek) gramů, u stříbra máte rovnou kilo. U zlata se nevyplatí kupovat cokoliv pod unci (32 gramů). Pokud tedy máte 20 000 korun, je výhodnější koupit místo 20 gramů investičního zlata jeden kilogram investičního stříbra.

Proč investiční stříbro?

Důvody jsou hned dva. Stříbro je považováno za drahý kov stejně jako zlato. Zásoby stříbra jsou omezené a exkluzivita udává cenu, jedná se tedy o bezpečnou investici. Ovšem to není vše, na rozdíl od zlata má stříbro výhodu průmyslového kovu. V malém množství se používá v každé elektronice. Stříbro naleznete v každém mobilu, televizoru, radiu, automobilu... Množství stříbra v mobilním telefonu je natolik malé, že končí na skládkách. To stejné platí i o ostatní elektronice. Celkové zásoby stříbra se tímto způsobem velmi rychle vyčerpávají a cena tedy poroste.

Stříbro považujte především jako uchovatele hodnoty. Jedná se o dlouhodobou investici.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1.5 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Havarijní pojištění: Pro jaké automobily se vyplatí?

Havarijní pojištění: Pro jaké automobily se vyplatí?

Havarijní pojištění je především u nových automobilů samozřejmostí. Ovšem vyplatí se i pro starší automobily? Pokud ano, tak v jakých případech? Známe odpovědi.

Dividendové akcie: Konzervativní investice s jasným výnosem

Dividendové akcie: Konzervativní investice s jasným výnosem

Investovat volné finanční prostředky lze hned do několika příležitostí. Mezi investice s nízkým rizikem a vysokým zhodnocením můžeme považovat české dividendová akcie. Jak je obchodovat a jaký slibují výnos?

Investice do nemovitostí: Zaručený výnos bez rizika

Investice do nemovitostí: Zaručený výnos bez rizika

Investice do nemovitostí nemusí znamenat pronájem velkého rodinného domku či bytu ve velkém městě za miliony. Investovat do nemovitosti lze od 100 tisíc korun. Ukážeme vám jak investovat i jaké zhodnocení očekávat.

Investice do zlata: Bezpečný a jistý výnos

Investice do zlata: Bezpečný a jistý výnos

Najít na trhu investiční příležitost, která by pokryla inflaci a nabídla neomezený potenciál s historicky doručitelnou jistotu je téměř nemožné. Spolehněte se sami na sebe a investujte do zlaté budoucnosti.