verze pro tisk

Trading: Investování na osobní účet pro (ne)zkušené

2. květen 2013

Obchodování na burzovním, případně mimo burzovním trhu není jen pro obchodníky s mnohaletou zkušeností, vysokou školou a velkým finančním obnosem. Dnes můžete obchodovat i vy a to dokonce velmi konzervativně. Je jen na vás, zda chcete volné finanční prostředky vložit do rizikových aktiv či konzervativně pokrýt inflaci.

Co trading obnáší

Základem je správný výběr brokera. Tedy společnosti, přes kterou budete obchodovat.tradingu vám stačí pouze počítač a připojení k internetu. Nutné jsou i základní znalosti. Ovšem toho se nemusíte obávat.

Proč obchodovat?

Máte možnost o svých financích rozhodovat. Ze zisku neplatíte žádné pracovníky a je stoprocentně váš (až na daně...). Investovat můžete i do konzervativních instrumentů, stejně jako velké společnosti.

Zkušenosti

Začátky nejsou jednoduché, ale zvládne je každý, kdo tomuto oboru dá dostatek úsilí, píle. Problematické může být nalezení důvěryhodných informací, protože mnoho článků pochází od společností (brokerů), které nejenom propagují sami sebe, ale ani nemají zájem na tom, aby jejich klienti vydělávali.

Nejlepší je začít od začátku. Odborným webům nebudete rozumět, ovšem to je naprosto normální. I ti nejlepší tradeři někdy začínali. Nevzdávejte to a vydržte.

Do tradingu můžete vložit jen zlomek vašich volných financí. Je jen na vás, jak rizikové vyhledáváte obchody. Navíc díky tradingu budete mít neustálý přehled o světové ekonomice a financích.

Začít můžete již s částkou kolem 200 dolarů (založit účet lze s 5-ti dolary, ale není to příliš efektivní). S dodržováním základních pravidel navíc nebudete riskovat více než 4 dolary, tedy 80 Kč.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Běžný účet bez poplatků a s úročením: Jak vybrat bankovní účet?

Běžný účet bez poplatků a s úročením: Jak vybrat bankovní účet?

Češi jsou zvyklí za bankovní služby platit. Většinu národa tedy nepřekvapí, že každý měsíc vidí v internetovém bankovnictví částku v řádech desetikorun až stokorun za vedení účtu, příchozí/odchozí platby a další. Ovšem proč platit zbytečně?

Investice do automobilu: Jak koupit osobní automobil výhodně?

Investice do automobilu: Jak koupit osobní automobil výhodně?

Jakýkoliv hmotný i nehmotný nákup můžeme považovat za investici. Po zajištění bydlení řeší české domácnosti nejčastěji investici do dopravy – automobilu. Kde se dělají největší chyby a jak ušetřit desetitisíce?

Air Bank spořicí účet: Úročení vkladů sníženo v TOP 3 garanci

Air Bank spořicí účet: Úročení vkladů sníženo v TOP 3 garanci

Air Bank již od vstupu na bankovní trh láká nulovým poplatkem za vedení účtu a zajímavým zhodnocením. Úročení na spořicím účtu se ovšem pravidelně snižuje a z původních 2,4 procenta ročně jsme se dostali na 1,6 procenta. Vyplatí se spořicí účet i nadále?

Eshopy: Nejoblíbenější způsoby doručení

Eshopy: Nejoblíbenější způsoby doručení

Podnikání v oblasti eshopů vyžaduje závislost na zasilatelských společnostech. Který způsob odběru zboží je v současné době nejvíce oblíbený? Stále vede finančně náročná dobírka či ji nahrazují moderní způsoby?