verze pro tisk

Proč kupovat zlaté mince a jak je poznat?

26. květen 2014

V nabídce obchodů, které se specializují na prodej drahých kovů, najdete krom jiného také zlaté mince. Aby mohly být označeny za investiční zlato, musí splňovat určitá zákonná kritéria. Zlaté mince je každopádně užitečné nakupovat, a to hned z několika důvodů.

Co jsou zlaté mince?

Zákonná úprava hovoří o tom, že za zlaté mince lze považovat ty, které mají ryzost alespoň 900 tisícin. Další podmínkou je, že byly vyraženy po roce 1800. Automaticky se pak jedná o investiční zlato v případě, že jsou, případně byly v zemi svého původu zákonným platidlem.

Zlaté mince jsou evidovány. Jejich seznam uvádí Česká národní banka ve svém Věstníku, pokud jde tedy o mince, které mají onu zmíněnou ryzost minimálně 900 tisícin.

Hlavní důvody pro nákup

Prvním, co by vás mělo přimět k nákupu zlatých mincí, je jejich stabilní hodnota. Investiční zlato si obecně stojí na trhu s drahými kovy velmi dobře. Přestože šla cena zlata v poslední době dolů, přesto jej lze považovat za komoditu, která se vyplatí zejména z pohledu uchování hodnoty peněz.

Nákup investičního zlata, ať už ve formě zlatých cihel nebo zlatých mincí, se vyplatí ještě z jednoho důvodu. Je jím osvobození od DPH – daně z přidané hodnoty. Díky tomu je jeho nákup ještě výhodnější. Ocení to nejen velcí hráči na trhu, ale i drobní střadatelé. Právě ti se orientují především na zlaté mince a menší zlaté slitky, jejichž hodnota je v řádech tisíců korun.

Vzhled zlatých mincí

Každá zlatá mince má charakteristický vzhled a design. V současné době jdou výhodně pořídit třeba zlaté mince Kangaroo. Ty pocházejí z Australské mincovny a byly vyraženy v roce 1986. Jejich ryzost je 999,9 tisícin. U nás jsou pak logicky oblíbené tuzemské zlaté mince. I ty jsou běžně k dostání v e-shopech i kamenných obchodech.

Co vy na to? Pořídíte si investiční zlato, nebo si peníze raději uschováte pod deku a budete doufat, že nepřijde nějaká další ekonomická krize. Právě v dobách krizí je držení investičního zlata velkou výhodou. Peníze snadno ztratí svoji hodnotu, zlato nikoliv.

Jaký je váš názor na zlaté mince a investiční zlato obecně? Podělte se o něj s námi v komentáři.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Zlaté cihly: Prodej online

Zlaté cihly: Prodej online

Možná si v tuto chvíli říkáte, že by bylo dobré investovat do zlata. Ano, právě nyní je ideální čas k pořízení zlata. Jeho cena se propadla, ovšem zde se, že zlato začíná opět růst. Při včasném nákupu tak na investičním zlatu můžete v budoucnu i solidně vydělat, byť to není hlavní důvod, proč do něj…

Pět důvodů, proč si registrovat ochrannou známku

Pět důvodů, proč si registrovat ochrannou známku

Jako podnikatelé byste měli co nejlépe chránit své produkty, služby, ale třeba i logo společnosti tak, aby vás o to nepřipravil někdo jiný. Existuje minimálně 5 hlavních důvodů, proč si zajistit ochrannou známku.

Investice do zlata: Bezpečný a jistý výnos

Investice do zlata: Bezpečný a jistý výnos

Najít na trhu investiční příležitost, která by pokryla inflaci a nabídla neomezený potenciál s historicky doručitelnou jistotu je téměř nemožné. Spolehněte se sami na sebe a investujte do zlaté budoucnosti.

Vyplatí se investice do stříbra: Co od stříbra očekávat

Vyplatí se investice do stříbra: Co od stříbra očekávat

Investic do zlata, akcií, stříbra, fondů, ropy a mnohých dalších je na seriózních i méně seriózních webech plno. Ovšem kde je pravda, je investice do stříbra skutečně výhodná?