verze pro tisk

Investiční zlato: Příležitost k nákupu přetrvává

20. květen 2013

O výhodné ceně zlata jsme vás již informovali. Pokud jste zlato nestihli koupit, nezoufejte, příležitost, respektive nízká cena přetrvává. Investujte do zlata po propadu ceny.

Psychologie ceny

Většina lidí investuje přesně opačně. Zlatá horečka v létě roku 2011 přiměla mnoho soukromníků k investici do zlata. Investiční zlato se v té době pohybovala nad 1 800 dolarů za unci a překročilo i 1 900 dolarů za unci (asi 31 gramů).

Dnes je cena pod 1 400 dolarů (ovšem do 1 500 dolarů je stále více než dobrá) a zájem zdaleka není tak vysoký, přitom příležitost k ziskům je mnohem vyšší než zmíněné léto 2011.

Nezapomínejte, že investice nejsou davovou událostí a většinou vydělávají ti, kteří jdou proti proudu. Zkuste investovat do zlata za výhodné ceny, kdy se většina lidí této investice obává.

Proč zlatu věřit

Důvodů k důvěře zlata je hned několik. Zlato je především dlouhodobou investicí, dlouhodobě roste a z tohoto pohledu je velmi zajímavé. Ostatně rok 2013 je prvním z mnoha let, co zlato vypadá na roční pokles (ovšem ke konci roku ještě daleko).

Zlata je omezené množství a poptávka je stabilní. Logicky to musí vést k zvyšování ceny. Zlatu navíc věří velké společnosti, centrální banky  a další. Největší zhodnocení zlato dosahuje v době ekonomické krize. V neposlední řadě je zlato snadno směnitelné po celém světě a v porovnání hmotnost/velikost/cena, velmi mobilní.

Co vy? Váháte? Nebo snad čekáte, až cena zlata vzroste?

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pojistěte se na stáří: Penzijní nebo investiční připojištění?

Pojistěte se na stáří: Penzijní nebo investiční připojištění?

Začít spořit na stáří je vhodné co nejdříve. Ovšem kam spořit a u jaké společnosti? Máte nějaké jistoty? Je výhodnější penzijní pojištění se státním příspěvkem nebo kapitálové pojištění? Na tyto otázky známe odpověď.

Proč kupovat zlaté mince a jak je poznat?

Proč kupovat zlaté mince a jak je poznat?

V nabídce obchodů, které se specializují na prodej drahých kovů, najdete krom jiného také zlaté mince. Aby mohly být označeny za investiční zlato, musí splňovat určitá zákonná kritéria. Zlaté mince je každopádně užitečné nakupovat, a to hned z několika důvodů.

Zlaté cihly: Prodej online

Zlaté cihly: Prodej online

Možná si v tuto chvíli říkáte, že by bylo dobré investovat do zlata. Ano, právě nyní je ideální čas k pořízení zlata. Jeho cena se propadla, ovšem zde se, že zlato začíná opět růst. Při včasném nákupu tak na investičním zlatu můžete v budoucnu i solidně vydělat, byť to není hlavní důvod, proč do něj…

Investice do zlata: Bezpečný a jistý výnos

Investice do zlata: Bezpečný a jistý výnos

Najít na trhu investiční příležitost, která by pokryla inflaci a nabídla neomezený potenciál s historicky doručitelnou jistotu je téměř nemožné. Spolehněte se sami na sebe a investujte do zlaté budoucnosti.