verze pro tisk

Investice do zlata: Bezpečný a jistý výnos

16. duben 2013

Najít na trhu investiční příležitost, která by pokryla inflaci a nabídla neomezený potenciál s historicky doručitelnou jistotu je téměř nemožné. Spolehněte se sami na sebe a investujte do zlaté budoucnosti.

Proč zlato?

Zlato je již po staletí uznáváno jako držitel hodnoty. V současné době mu věří především velké a seriózní společnosti. Zlaté zásoby nalezneme i v případě států, respektive centrálních bank.

Ovšem důležitějším faktorem pro vás bude pravidelný a velmi stabilní růst ceny zlata, který zaznamenáváme po desetiletí. K ceně zlata přispívá i jeho omezené množství.

Zlato je navíc uznávanou komoditou po celém světě, pokud odjedete se zlatou cihlou, směnit ji za peníze můžete kdekoliv budete chtít.

Cena zlata

Ve „zlaté horečce“ v létě 2011 jsme zaznamenali největší zájem o zlato. Cena se přitom pohybovala na historických maximech – nad 1 900 dolarů za jednu trojskou unci (asi 31 gramů). V posledních třech obchodních dnech jsme zaznamenali největší propad ceny za poslední rok. V současné době je cena zlata pod 1 400 dolarů za unci. Ovšem to by vás rozhodně nemělo vyděsit. Zlato zkorigovalo silný růst a nabírá síly pro další zvýšení ceny.

Proč cena zlata klesla

Důvodů je hned několik a to především nízká averze k riziku, která láká investory na akcie. Investoři přesouvají peníze ze zlata do akcií, klesá poptávka a tudíž i cena. Ovšem jedná se o krátkodobý jev.

Proč zlato koupit?

Už i na akciích vidíme první známky nervozity a investice by se měly vrátit zpět do zlata, navíc zlato nejvíce zhodnocuje v ekonomicky špatných dobách. Cena zlata je v současné době jasným signálem, jak investovat a vydělat.

Nezapomínejte, že nákupem zlata vstupujete na spekulativní trh, můžete prodělat i vydělat.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Investice do nemovitostí: Zaručený výnos bez rizika

Investice do nemovitostí: Zaručený výnos bez rizika

Investice do nemovitostí nemusí znamenat pronájem velkého rodinného domku či bytu ve velkém městě za miliony. Investovat do nemovitosti lze od 100 tisíc korun. Ukážeme vám jak investovat i jaké zhodnocení očekávat.

Dividendové akcie: Konzervativní investice s jasným výnosem

Dividendové akcie: Konzervativní investice s jasným výnosem

Investovat volné finanční prostředky lze hned do několika příležitostí. Mezi investice s nízkým rizikem a vysokým zhodnocením můžeme považovat české dividendová akcie. Jak je obchodovat a jaký slibují výnos?

Vyplatí se investice do stříbra: Co od stříbra očekávat

Vyplatí se investice do stříbra: Co od stříbra očekávat

Investic do zlata, akcií, stříbra, fondů, ropy a mnohých dalších je na seriózních i méně seriózních webech plno. Ovšem kde je pravda, je investice do stříbra skutečně výhodná?

Investice do automobilu: Jak koupit osobní automobil výhodně?

Investice do automobilu: Jak koupit osobní automobil výhodně?

Jakýkoliv hmotný i nehmotný nákup můžeme považovat za investici. Po zajištění bydlení řeší české domácnosti nejčastěji investici do dopravy – automobilu. Kde se dělají největší chyby a jak ušetřit desetitisíce?