verze pro tisk

Investice do automobilu: Jak koupit osobní automobil výhodně?

13. květen 2013

Jakýkoliv hmotný i nehmotný nákup můžeme považovat za investici. Po zajištění bydlení řeší české domácnosti nejčastěji investici do dopravy – automobilu. Kde se dělají největší chyby a jak ušetřit desetitisíce?

Výběr automobilu

Základem je samozřejmě správný výběr. Po určení kategorie (automobil na cesty, do města, střední třída, nižší třída, luxusní reprezentativní vůz...) následuje často těžká otázka: Nový nebo ojetý vůz?

Koupě z druhé ruky

Koupit „ojetinu“ je v ČR velmi oblíbené. Pokud zde pomineme riziko nelegálních dovozů ze zahraničí, sváření aut a další, jsou tu další nástrahy. Před koupí použitého automobilu musíte do servisu. Sice za kompletní prohlídku zaplatíte, ale hned budete vědět, na čem jste. Pokud kupujete z autobazaru s vlastním servisem, využijte i jiný servis.

Nižší cena je lákavá. Nezapomínejte, proč se automobily prodávají. Hlavním důvodem je často nějaký problém (nehoda nebo vysoké náklady – servis). U většiny benzínových i dieselových motorů je třeba velký servis kolem 100 000 km, do něj můžeme zahrnout například rozvody a další. Automobily se často prodávají před tímto velkým servisem. Ten je velmi individuální, od 80 – 150 000 kilometrů. Řádově vás vyjde aspoň na 10 000 Kč.

Druhou kategorií často prodávaných automobilů tvoří vozy těsně pod 200 000 kilometrů. Zde je to ze dvou důvodů. Zaprvé to vypadá ještě dobře a zadruhé je to již pro mnoho motorů příliš. Diesel zvládne ujet ještě jednou tolik, benzínový motor na tom bude značně hůře.

Zvláštní kategorii tvoří předváděcí vozy. Ty ovšem můžeme zařadíme spíše do nových automobilů, zde se jedná o skvělou volbu.

Nové automobily

Výhody nového automobilu asi netřeba výrazně zdůrazňovat. Jedná se především o záruku a plnou historii vozidla – o automobil se můžete starat.

Velmi zajímavou nabídku tvoří předváděcí vozy. Najeto mají do 5 000 kilometrů a cenově jsou až o desetitisíce levnější. Zákazník rozdíl nepozná a výrazně ušetří.

Základní otázkou může být i prestiž. Zda zvolit luxusní automobil se stářím 5 let nebo nový/předváděcí vůz. Cena je často stejná a jde tedy jen o prestiž.

S nákupem nového vozu nezapomínejte i na objem motoru, který ovlivní povinnou pojistku a spotřebu.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Trading: Investování na osobní účet pro (ne)zkušené

Trading: Investování na osobní účet pro (ne)zkušené

Obchodování na burzovním, případně mimo burzovním trhu není jen pro obchodníky s mnohaletou zkušeností, vysokou školou a velkým finančním obnosem. Dnes můžete obchodovat i vy a to dokonce velmi konzervativně. Je jen na vás, zda chcete volné finanční prostředky vložit do rizikových aktiv či konzervat…

Investice do zlata: Bezpečný a jistý výnos

Investice do zlata: Bezpečný a jistý výnos

Najít na trhu investiční příležitost, která by pokryla inflaci a nabídla neomezený potenciál s historicky doručitelnou jistotu je téměř nemožné. Spolehněte se sami na sebe a investujte do zlaté budoucnosti.

Vyplatí se investice do stříbra: Co od stříbra očekávat

Vyplatí se investice do stříbra: Co od stříbra očekávat

Investic do zlata, akcií, stříbra, fondů, ropy a mnohých dalších je na seriózních i méně seriózních webech plno. Ovšem kde je pravda, je investice do stříbra skutečně výhodná?

Dividendové akcie: Konzervativní investice s jasným výnosem

Dividendové akcie: Konzervativní investice s jasným výnosem

Investovat volné finanční prostředky lze hned do několika příležitostí. Mezi investice s nízkým rizikem a vysokým zhodnocením můžeme považovat české dividendová akcie. Jak je obchodovat a jaký slibují výnos?