verze pro tisk

Dividendové akcie: Konzervativní investice s jasným výnosem

26. duben 2013

Investovat volné finanční prostředky lze hned do několika příležitostí. Mezi investice s nízkým rizikem a vysokým zhodnocením můžeme považovat české dividendová akcie. Jak je obchodovat a jaký slibují výnos?

Dividendová akcie

Jak již název říká, nejedná se o nice jiného než o běžné akcie s dividendou. Každý rok vám společnost vyplatí určitou částku za držení akcie – dividendu, která hraje důležitou roli v celkovém zisku.

Proč dividendové akcie?

Dividendové akcie mají obecně menší výkyvy, jsou stabilnější a především nabídnou již zmíněnou dividendu, jenž přemění investici do akcií na „konzervativní.“

Poměr ceny a dividendy

Důležitý je poměr ceny dividendové akcie k dividendě. Samozřejmě ideálně je cena akcie co nejnižší a dividenda co nejvyšší. Zaměřit byste se měli na společnosti, které nabízí tento poměr nad pěti procenty.

Dlouhodobá investice

Dividendové akcie jsou relativně konzervativní a to především v dlouhém období. Uvažujete-li nad investicí na deset let, dividendové akcie jsou tou pravou volbou.

Co od dividendových akcií očekávat?

Výnos čekejte kolem 6 procent. Jedná se tedy o lepší termínovaný vklad. Po odečtení inflace se pohybujete na ročním zhodnocení 3 procenta. Ovšem vzhledem ke konzervativní strategii dividendových akcií jsou čistá 3 procenta jedním z nejlepších způsobů, kam vložit aspoň část volných finančních prostředků.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dividendové akcie: Do jakých investovat?

Dividendové akcie: Do jakých investovat?

Dividendové akcie nabízejí zajímavý způsob, jak zhodnotit volné finanční prostředky. Jedná se o relativně konzervativní investici s jasným ziskem. Ovšem které společnosti si vybrat a jak?

Investice do zlata: Bezpečný a jistý výnos

Investice do zlata: Bezpečný a jistý výnos

Najít na trhu investiční příležitost, která by pokryla inflaci a nabídla neomezený potenciál s historicky doručitelnou jistotu je téměř nemožné. Spolehněte se sami na sebe a investujte do zlaté budoucnosti.

Investice do nemovitostí: Zaručený výnos bez rizika

Investice do nemovitostí: Zaručený výnos bez rizika

Investice do nemovitostí nemusí znamenat pronájem velkého rodinného domku či bytu ve velkém městě za miliony. Investovat do nemovitosti lze od 100 tisíc korun. Ukážeme vám jak investovat i jaké zhodnocení očekávat.

Vyplatí se investice do stříbra: Co od stříbra očekávat

Vyplatí se investice do stříbra: Co od stříbra očekávat

Investic do zlata, akcií, stříbra, fondů, ropy a mnohých dalších je na seriózních i méně seriózních webech plno. Ovšem kde je pravda, je investice do stříbra skutečně výhodná?