verze pro tisk

Co s volnými finančními prostředky: Zkuste zlatou investici

31. květen 2013

Úročení volných finančních prostředků je větším problémem, než by se mohlo zdát. Pokud máte volné peníze, které jste těžce vydělali, určitě je nechcete nechat „sežrat“ inflací či bankovními poplatky.

Spořicí účty

Jeden z nejvýnosnějších spořicích účtů nabízí Air Bank s TOP 3 garancí (ta zaručuje jeden ze tří nejvyšších spořicích účtů na českém trhu). Ovšem i přesto je úrok Air Bank „pouhých“ 1,6 procenta ročně. To je stále více než procento pod inflací. Dobrovolně se tak připravujete o volné finanční prostředky.

Cenné papíry

Nákup dluhopisů zase znamená konzervativní investici v případě německých dluhopisů. U českých dluhopisů se pohybujete na hranici inflace. Abyste skutečně vydělali, museli byste investovat do rizikových dluhopisů: Řecko, Španělsko, kde je velké riziko tištění dalších peněz, inflace a znehodnocení.

Investice do zlata

Zlato je již po staletí považováno za uchovatele hodnoty. V posledních patnácti letech cena zlata výrazně vzrostla. Posledních pět let dokonce průměrně o více než 20 procent ročně. Navíc zlata je omezené množství, stála poptávka a tudíž jen na základě těchto faktorů by jeho cena měla růst. K narušení dlouhodobě rostoucí ceny není z dlouhodobého hlediska důvod, i když v současné době cena zlata výrazněji klesla. Je to zřejmě důsledek silného posílení v posledních letech a zároveň dobrá příležitost k nákupu investičního zlata.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Volné finanční prostředky: Kde je zhodnotit?

Volné finanční prostředky: Kde je zhodnotit?

Nechávat peníze na běžném účtu je neefektivní. Přicházíte zhruba o 3 procenta ročně inflací, navíc tím téměř bezúročně půjčujete bance. Nechte volné peníze „pracovat“ a dejte jim možnost růstu. Ukážeme vím konzervativní i rizikové investice.

Investiční zlato: Příležitost k nákupu přetrvává

Investiční zlato: Příležitost k nákupu přetrvává

O výhodné ceně zlata jsme vás již informovali. Pokud jste zlato nestihli koupit, nezoufejte, příležitost, respektive nízká cena přetrvává. Investujte do zlata po propadu ceny.

Dividendové akcie: Konzervativní investice s jasným výnosem

Dividendové akcie: Konzervativní investice s jasným výnosem

Investovat volné finanční prostředky lze hned do několika příležitostí. Mezi investice s nízkým rizikem a vysokým zhodnocením můžeme považovat české dividendová akcie. Jak je obchodovat a jaký slibují výnos?

Zlaté cihly: Prodej online

Zlaté cihly: Prodej online

Možná si v tuto chvíli říkáte, že by bylo dobré investovat do zlata. Ano, právě nyní je ideální čas k pořízení zlata. Jeho cena se propadla, ovšem zde se, že zlato začíná opět růst. Při včasném nákupu tak na investičním zlatu můžete v budoucnu i solidně vydělat, byť to není hlavní důvod, proč do něj…