verze pro tisk

Jak si vybrat účetní firmu?

30. listopad 2015

Vedení účetnictví dělá mnoha firmám nemalé potíže. Není lehké se vyznat v neustále měnících se zákonech, které je třeba mít důkladně nastudované, abyste se nedostali do problémů. Pokud nejste v účetnictví zběhlí, je mnohdy lepší si najmout služby externí firmy, která vše potřebné vyřídí za vás. Víte ale, jak ji vybrat?

Dejte přednost renomované společnosti

Ke zpracování účetnictví v Praze, kde sídlí nejvíce firem, je zapotřebí v první řadě zvolit dostatečně zkušenou firmu, která má s činností dlouholeté zkušenosti. V tomto směru nabízí dobré služby kupříkladu renomovaná firma Triarios. Klasické i mzdové účetnictví v Praze vykonává malým, středním i velkým firmám již více než 10 let. V jejím kolektivu je 10 schopných zaměstnanců, z nichž 3 se specializují na daně. Firma provádí daňové poradenství na Praze 5, ale i v dalších částech hlavního města.

Kvalitní firma má nabízet komplexní služby v oblasti účetnictví a auditů

Účetní firmu vybírejte samozřejmě také podle komplexnosti jejích služeb. Musí vám být schopna v případě potřeby nabídnout zajištění veškeré účetní dokumentace tak, aby vaše firma měla všechny podklady pro příslušné orgány v pořádku a nehrozily jí tak žádné sankce a pokuty.

Moderní účetní firmy nabízejí i mnohem více než jen samotné vedení účetnictví. Jedná se třeba o zajištění auditů. Právě společnost Triarios funguje jako firma, která spolupracuje s významnými auditory v Praze. Kromě toho nabízí také případnou rekonstrukci účetnictví, které má cíl dát vše ve firmě do pořádku tak, abyste se vyhnuli zbytečným sankcím od finančního úřadu.

Žádejte výstupní protokoly

Účetnictví ve firmě rozhodně nepodceňujte. Pokaždé, co si na tuto činnost najmete externí firmu, žádejte předávací a výstupní protokoly. Ty poslouží k případné reklamaci a potvrdí, že firma obdržela kompletní doklady a dokumenty, které jsou ke správnému vedení účetnictví zapotřebí.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Robert K.

čtvrtek, 27. říjen 2016
15:30

Jediné, podle čeho se dá spolehlivě orientovat je pověst firmy, ale i to bývá občas problém. Pobočky má u nás i celá spousta zahraničních firem, které bývají leckdy spolehlivější, než ty české. Například Financial Chain Corp. je firma, která získala v zahraničí různá ocenění, ale na jejich českou pobočku si zatím moc lidí nezvyklo a jsou skeptičtí... Přitom jde o jednu z nejlepších účetních firem.


posted by: Robert K. [Odpovědět]

Čtěte také...

Běžný účet bez poplatků a s úročením: Jak vybrat bankovní účet?

Běžný účet bez poplatků a s úročením: Jak vybrat bankovní účet?

Češi jsou zvyklí za bankovní služby platit. Většinu národa tedy nepřekvapí, že každý měsíc vidí v internetovém bankovnictví částku v řádech desetikorun až stokorun za vedení účtu, příchozí/odchozí platby a další. Ovšem proč platit zbytečně?

Firmám se dnes stále více vyplácí virtuální sídlo. Známe důvody

Firmám se dnes stále více vyplácí virtuální sídlo. Známe důvody

Jakmile má firma sídlo na dobré adrese, dostává se téměř okamžitě do výhodnější situace oproti konkurenčním společnostem, jež sídlí někde na periferii města či dokonce v nějaké zapadlé vesničce. Přitom se nemusí jednat o skutečné, ale takzvané virtuální sídlo.

Rychlá cesta k podnikání vede přes hotovou společnost

Rychlá cesta k podnikání vede přes hotovou společnost

Nejlepší řešení pro začínající podnikatelé, spočívá v pořízení hotové společnosti. Proč je tomu tak se pokusíme vysvětlit v následujících řádcích. Každý kdo chce s podnikáním začít, musí vyřídit mnoho věcí, které s podnikáním souvisí. Je tedy nutné oběhat úřady, vyplnit mnoho formulářů a hlavně na n…

Nebankovní půjčky, které lze získat i v hotovosti

Nebankovní půjčky, které lze získat i v hotovosti

U velké většiny půjček je standardem, že se jejich výplata realizuje prostřednictvím bezhotovostního bankovního převodu. Ne každému ale tento způsob vyhovuje a ne vždy je tato forma nejrychlejší. V tomto článku se podrobněji podíváme na hotovostní půjčky a představíme si několik společností, které t…