verze pro tisk

Oprava dálnice D1 ovlivní podnikání: Kdo utrpí ztráty a kdo vydělá?

11. květen 2013

Generální oprava nejstarší a nejfrekventovanější české dálnice je nutná. Dotkne se mnoha obyvatel ČR a to i těch, kteří po dálnici nejezdí. Na co se připravit a jak opravy D1 využít?

Omezení, zdržení, zdražení

Bohužel pro většinu (podnikatelů) znamená oprava D1 omezení, zdržení a tím i zdražení. Pocítí to především dopravní, kurýrní společnosti a další. Při opravách D1 se počítá s plynulým provozem. Na dálnici by měla být zatím pouze snížena rychlost na 80 km/h a zúženy pruhy. Žádné oficiální objízdné trasy nejsou potřeba (připravuje se pouze 3 km objížďka). Provoz na D1 by měl fungovat téměř po celou dobu opravy. Výjimkou bude pouze jedna noc, kdy se dálnice uzavře. Práce v noci je ostatně v ČR velmi výjimečná, u D1 ovšem nezbytná.

Výše zmíněné se určitě podepíše do cen dopravců. Oprava je příliš dlouhá, aby šlo držet nejnižší ceny. Opravu D1 tak pocítí mnohem více lidí, než by se mohlo zdát.

Příležitost pro podnikatele

I když nejsou vymezeny žádné oficiální objízdné trasy, můžeme počítat s přesunem dopravy na silnice nižší třídy. Výrazně silný nápor prospěje všem podnikatelům v okolí těchto tahů. Jednat se bude především o benziny, restaurace, rychlá občerstvení, ale i zmrzliny a jakýkoliv vyhlášený obchod.

Na dálnici bude v několika úsecích 80 km/h, navíc se budou tvořit kolony. Objížďka může vyjít mnohem rychleji, navíc pro řidiče to může být i malé zpestření (obzvlášť pokud jezdíte D1 velmi často).

Celá obnova dálnice bude trvat několik let (D1 je asi 10 let za životností) a vyjde na 14 miliard korun.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Rychlá cesta k podnikání vede přes hotovou společnost

Rychlá cesta k podnikání vede přes hotovou společnost

Nejlepší řešení pro začínající podnikatelé, spočívá v pořízení hotové společnosti. Proč je tomu tak se pokusíme vysvětlit v následujících řádcích. Každý kdo chce s podnikáním začít, musí vyřídit mnoho věcí, které s podnikáním souvisí. Je tedy nutné oběhat úřady, vyplnit mnoho formulářů a hlavně na n…

Zaměstnanec nebo podnikatel: Kdy nechat práce a začít podnikat?

Zaměstnanec nebo podnikatel: Kdy nechat práce a začít podnikat?

Začít podnikat nebo zůstat v práci? S dobrým podnikatelským plánem je to těžká otázka. I když vám podnikání může přinést větší požitek i zisk, nemusí nutně znamenat dobrou volbu. Kdy uvažovat o podnikání na plný úvazek?

Investice do automobilu: Jak koupit osobní automobil výhodně?

Investice do automobilu: Jak koupit osobní automobil výhodně?

Jakýkoliv hmotný i nehmotný nákup můžeme považovat za investici. Po zajištění bydlení řeší české domácnosti nejčastěji investici do dopravy – automobilu. Kde se dělají největší chyby a jak ušetřit desetitisíce?

Jak na efektivní monitoring firem? FIRMO.CZ je těžký kalibr!

Jak na efektivní monitoring firem? FIRMO.CZ je těžký kalibr!

Hledáte způsob, jak v podnikání předejít existenčním problémům? V tom případě si „posviťte“ na své stávající i budoucí dodavatele, klienty a obchodní partnery. Protože je to právě spolupráce s nespolehlivými subjekty, která může váš byznys poslat ke dnu. Ne nadarmo se říká „důvěřuj, ale prověřuj“ - …