verze pro tisk

Dividendové akcie: Do jakých investovat?

27. duben 2013

Dividendové akcie nabízejí zajímavý způsob, jak zhodnotit volné finanční prostředky. Jedná se o relativně konzervativní investici s jasným ziskem. Ovšem které společnosti si vybrat a jak?

Již když jsme vás s dividendovými akciemi seznamovali, informovali jsme vás o základním pravidlu, jak do dividendových akcií investovat. Vzhledem ke skutečnosti, že dividenda představuje podstatnou část celkového ziskuinvestice do tohoto typu akcií, je velmi důležitý poměr ceny akcie a dividendy. Držet byste se měli nad 5 procenty ročně.

Z jakých akcií vybírat?

Využít můžete hned několika akcií. Jedná se například o akcie společností: ČEZ, Fortuna, Pegas Nonwovens, Philip Morris a Telefonica O2. Všechny výše zmíněné nabízejí požadovaný výnos. Pro další investice můžete využít profilu společnosti.

Diverzifikace

Pokud chcete investovat například 50 000 Kč, rozhodně bych se nespoléhal pouze na jednu společnost, jednu investici. Peníze bych rovnoměrně rozprostřel do více vybraných společností (vybírat můžete například z výše zmíněných).

U nižších částek je diverzifikace obtížnější, protože například cena jedné akcie Philip Morris se pohybuje nad 11 000 Kč. Ovšem dividenda ve výši 900 Kč je rozhodně velmi zajímavá. Nabízí tak dividendový výnos přes 8 procent.

Profil společností

Svoji roli samozřejmě hraje i profil společností. Ovšem pokud považujete dividendové akcie za konzervativní dlouhodobou investici na deset let, vydané zprávy nemusíte příliš sledovat.

ČEZ

Z výše zmíněných jsme zcela konkrétně vybrali ČEZ. Akcie ČEZu stabilně ztrácejí. Situaci rozhodně nepomáhá ani situace v zahraničí. I přesto je možné ČEZ zahrnout do bezpečných dividendových akcií. Prvním důvodem je již nízká cena akcií. Dalším faktem je skutečnost, že ČEZ téměř nemůže zkrachovat (podíl státu) a z dlouhodobého hlediska je velmi stabilní.

Podobné informace a závěr si můžete vytvořit i o dalších společnostech.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dividendové akcie: Konzervativní investice s jasným výnosem

Dividendové akcie: Konzervativní investice s jasným výnosem

Investovat volné finanční prostředky lze hned do několika příležitostí. Mezi investice s nízkým rizikem a vysokým zhodnocením můžeme považovat české dividendová akcie. Jak je obchodovat a jaký slibují výnos?

Volné finanční prostředky: Kde je zhodnotit?

Volné finanční prostředky: Kde je zhodnotit?

Nechávat peníze na běžném účtu je neefektivní. Přicházíte zhruba o 3 procenta ročně inflací, navíc tím téměř bezúročně půjčujete bance. Nechte volné peníze „pracovat“ a dejte jim možnost růstu. Ukážeme vím konzervativní i rizikové investice.

Investice do zlata: Bezpečný a jistý výnos

Investice do zlata: Bezpečný a jistý výnos

Najít na trhu investiční příležitost, která by pokryla inflaci a nabídla neomezený potenciál s historicky doručitelnou jistotu je téměř nemožné. Spolehněte se sami na sebe a investujte do zlaté budoucnosti.

Investice do nemovitostí: Zaručený výnos bez rizika

Investice do nemovitostí: Zaručený výnos bez rizika

Investice do nemovitostí nemusí znamenat pronájem velkého rodinného domku či bytu ve velkém městě za miliony. Investovat do nemovitosti lze od 100 tisíc korun. Ukážeme vám jak investovat i jaké zhodnocení očekávat.