verze pro tisk

Běžný účet bez poplatků a s úročením: Jak vybrat bankovní účet?

30. duben 2013

Češi jsou zvyklí za bankovní služby platit. Většinu národa tedy nepřekvapí, že každý měsíc vidí v internetovém bankovnictví částku v řádech desetikorun až stokorun za vedení účtu, příchozí/odchozí platby a další. Ovšem proč platit zbytečně?

Bankovní účetpoplatkem je již zastaralý. A pokud platit, tak pouze za nadstandardní služby, které skutečně využijete. Tímto způsobem by měl uvažovat každý Čech, možnosti zde jsou, jen jich využít, navíc změna je velmi jednoduchá.

Jak změnit bankovní účet?

Stačí si založit nový účet a změnit trvalé příkazy. Pro snazší koordinaci můžete mír pár dní oba účty. Po přeposlání peněz můžete starý účet v bance zrušit a zůstatek nechat převést na nový účet. Některé banky s vaším podpisem vše zařídí a účet u konkurence zruší za vás.

Kde účet založit?

Základem by měly být nulové poplatky. Takových bank je v dnešní době hned několik. Spolehnout se můžete například na Air Banku, která i na běžném účtu nabízí zhodnocení 1,8 procenta ročně a to až do prvního srpna. Od srpna platí úročení na běžném účtu pouze pro klienty, kteří zaplatí 5x do měsíce kartou. Stane-li se tak, následující měsíc se váš finanční zůstatek zhodnotí.

Proč platit za služby, které jsou zdarma. Ušetřit můžete i více než tisíc korun ročně. Účet zdarma existuje i pro podnikatele.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Air Bank spořicí účet: Úročení vkladů sníženo v TOP 3 garanci

Air Bank spořicí účet: Úročení vkladů sníženo v TOP 3 garanci

Air Bank již od vstupu na bankovní trh láká nulovým poplatkem za vedení účtu a zajímavým zhodnocením. Úročení na spořicím účtu se ovšem pravidelně snižuje a z původních 2,4 procenta ročně jsme se dostali na 1,6 procenta. Vyplatí se spořicí účet i nadále?

Trading: Investování na osobní účet pro (ne)zkušené

Trading: Investování na osobní účet pro (ne)zkušené

Obchodování na burzovním, případně mimo burzovním trhu není jen pro obchodníky s mnohaletou zkušeností, vysokou školou a velkým finančním obnosem. Dnes můžete obchodovat i vy a to dokonce velmi konzervativně. Je jen na vás, zda chcete volné finanční prostředky vložit do rizikových aktiv či konzervat…

Jak si vybrat účetní firmu?

Jak si vybrat účetní firmu?

Vedení účetnictví dělá mnoha firmám nemalé potíže. Není lehké se vyznat v neustále měnících se zákonech, které je třeba mít důkladně nastudované, abyste se nedostali do problémů. Pokud nejste v účetnictví zběhlí, je mnohdy lepší si najmout služby externí firmy, která vše potřebné vyřídí za vás. Víte…

Nebankovní půjčky, které lze získat i v hotovosti

Nebankovní půjčky, které lze získat i v hotovosti

U velké většiny půjček je standardem, že se jejich výplata realizuje prostřednictvím bezhotovostního bankovního převodu. Ne každému ale tento způsob vyhovuje a ne vždy je tato forma nejrychlejší. V tomto článku se podrobněji podíváme na hotovostní půjčky a představíme si několik společností, které t…