verze pro tisk

Air Bank spořicí účet: Úročení vkladů sníženo v TOP 3 garanci

30. květen 2013

Air Bank již od vstupu na bankovní trh láká nulovým poplatkem za vedení účtu a zajímavým zhodnocením. Úročení na spořicím účtu se ovšem pravidelně snižuje a z původních 2,4 procenta ročně jsme se dostali na 1,6 procenta. Vyplatí se spořicí účet i nadále?

Obecně řečeno, v současné době jsou všechny spořicí účty prodělečné. Inflace se pohybuje kolem 3 %. Pokud si tedy peníze uložíte na spořicí účet s úročením 1,6 procenta, dobrovolně přijímáte roční ztrátu z vašich vkladů ve výši zhruba 1,4 procenta.

Ovšem spořicí účty mají i svoji výhodu. Jedná se především o možnost úspory kdykoliv vybrat. Navíc vše je na spořicím účtu téměř s nulovým rizikem. Vyšší zhodnocení zpravidla nabízejí rizikové investice, u kterých jsou často závazky či splatnosti, jejž omezují manipulaci s penězi.

TOP 3 garance

I přes aktuální snížení úroku z 1,8 procenta na 1,6 procenta si Air Bank drží TOP 3 garanci. Co to znamená? Air Bank se s TOP 3 garancí zavazuje držet úročení na spořicím účtu mezi třemi nejvyššími v ČR. TOP 3 garance by tak měla zabránit dalšímu snižování úročení. Kvůli této záruce je spořicí účet od Air Bank nadále velmi atraktivní.

Pokud hledáte nulové riziko pro zhodnocení volných financí. Navíc preferujete přístup k penězům kdykoliv, je spořicí účet od Air Bank jasnou volbou. Sám ho mám a jsem spokojen.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Běžný účet bez poplatků a s úročením: Jak vybrat bankovní účet?

Běžný účet bez poplatků a s úročením: Jak vybrat bankovní účet?

Češi jsou zvyklí za bankovní služby platit. Většinu národa tedy nepřekvapí, že každý měsíc vidí v internetovém bankovnictví částku v řádech desetikorun až stokorun za vedení účtu, příchozí/odchozí platby a další. Ovšem proč platit zbytečně?

Trading: Investování na osobní účet pro (ne)zkušené

Trading: Investování na osobní účet pro (ne)zkušené

Obchodování na burzovním, případně mimo burzovním trhu není jen pro obchodníky s mnohaletou zkušeností, vysokou školou a velkým finančním obnosem. Dnes můžete obchodovat i vy a to dokonce velmi konzervativně. Je jen na vás, zda chcete volné finanční prostředky vložit do rizikových aktiv či konzervat…

Co s volnými finančními prostředky: Zkuste zlatou investici

Co s volnými finančními prostředky: Zkuste zlatou investici

Úročení volných finančních prostředků je větším problémem, než by se mohlo zdát. Pokud máte volné peníze, které jste těžce vydělali, určitě je nechcete nechat „sežrat“ inflací či bankovními poplatky. Investiční zlato je jistotou, že se vám hodnota peněz uchová po celé generace.

Volné finanční prostředky: Kde je zhodnotit?

Volné finanční prostředky: Kde je zhodnotit?

Nechávat peníze na běžném účtu je neefektivní. Přicházíte zhruba o 3 procenta ročně inflací, navíc tím téměř bezúročně půjčujete bance. Nechte volné peníze „pracovat“ a dejte jim možnost růstu. Ukážeme vím konzervativní i rizikové investice.